VI edycja Festival Opera Tigre w Argentynie - miniatura

VI edycja Festival Opera Tigre w Argentynie

Plenerowa premiera opery „Flis” Stanisława Moniuszki rozgrywająca się na wodzie, będzie głównym wydarzeniem tegorocznej, szóstej już edycji Festival Opera Tigre, przedsięwzięcia realizowanego przez Michała Znanieckiego i Fundację Jutropera. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 22-30 listopada 2019 roku w Prowincji Buenos Aires.

więcej
Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki - miniatura

Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki

W dniach 27 października - 24 listopada odbywa się Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Na sześciu koncertach zabrzmi ponad 30 utworów religijnych Stanisława Moniuszki, w tym wszystkie najważniejsze - msze, litanie, kantaty i znaczące utwory chóralne.

więcej
Specjalny recital Aleksandry Kurzak z okazji Roku Stanisława Moniuszki 2019 - miniatura

Specjalny recital Aleksandry Kurzak z okazji Roku Stanisława Moniuszki 2019

17 listopada 2019 roku o godz. 19.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się Specjalny recital Aleksandry Kurzak z okazji Roku Stanisława Moniuszki 2019.
W programie koncertu poza dziełami pieśniarskiej i operowej twórczości Stanisława Moniuszki usłyszymy między innymi najpiękniejsze arie z oper Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego czy Antonína Dvořáka w wykonaniu światowej sławy solistki operowej – Aleksandry Kurzak (sopran) oraz pianisty – Marka Ruszczyńskiego.

więcej
„Straszny Dwór”  / Teatr Wielki - Opera Narodowa  - miniatura

„Straszny Dwór” / Teatr Wielki - Opera Narodowa

6 i 7 listopada 2019 roku w sali im. E.Młynarskiego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie odbędą się dwa koncerty z inscenizacją opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, którego organizatorem jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

więcej
„Po nocnej rosie płyń dźwięczny głosie…” - miniatura

„Po nocnej rosie płyń dźwięczny głosie…”

22 października 2019 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się pierwszy z trzech koncertów z cyklu „Moniuszko po Kaszubsku”.

więcej
III  „Rzeszowska Jesień Muzyczna” - recital Ravel Piano Duo  - miniatura

III „Rzeszowska Jesień Muzyczna” - recital Ravel Piano Duo

20 października 2019 roku w Sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się recital Ravel Piano Duo w ramach III „Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej”.

więcej
Spektakl operowy „Halka”  - miniatura

Spektakl operowy „Halka”

20 października 2019 roku w Sali Widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu w ramach cyklu Moniuszko i Ty zaprezentowana zostanie opera „Halka” w reżyserii Sabiny Zapior.

więcej
III  „Rzeszowska Jesień Muzyczna” - recital Messages Quartet - miniatura

III „Rzeszowska Jesień Muzyczna” - recital Messages Quartet

19 października 2019 roku w Kościele pw. św. Jacka w Rzeszowie odbędzie się recital Messages Quartet w ramach III „Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej”.

więcej
„Milda” - Kantata litewska  - miniatura

„Milda” - Kantata litewska

18 października 2019 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wykonana zostanie kantata Milda Stanisława Moniuszki w ramach Projektu Filharmonii Poznańskiej „Romantyczne kantaty Moniuszki i Kraszewskiego”.

więcej
Premiera Fonograriczna Kantat  „Milda” i „Nijoła” - miniatura

Premiera Fonograriczna Kantat „Milda” i „Nijoła”

18 października 2019 roku podczas koncertu, odbywającego się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie miała miejsce światowa premiera fonograficzna kantat Stanisława Moniuszki - „Milda” i „Nijoła

więcej
Spektakl operowy

Spektakl operowy "Straszny Dwór". Ostrów Wielkopolski/Opatówek/Kalisz

W dniach 28, 29 i 30 września 2019 r. Studenci Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprezentują spektakl operowy Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”. Całość poprowadzi prof. zw. dr hab. Ryszard Cieśla.

więcej
Jazz Moniuszko  - miniatura

Jazz Moniuszko

29 września 2019 roku w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się koncert w ramach projektu „Moniuszko pod strzechy” pt. „Jazz Moniuszko”, podczas którego wystąpi Włodek Pawlik.

więcej
Widowisko muzyczne pt. „Krótkie słabości, czyli Moniuszko i Srebrna Góra” - miniatura

Widowisko muzyczne pt. „Krótkie słabości, czyli Moniuszko i Srebrna Góra”

22 września 2019 roku w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się widowisko muzyczne w ramach projektu „Moniuszko pod strzechy” pt. „Krótkie słabości, czyli Moniuszko i Srebrna Góra”.

więcej
Moniuszko Sakralnie - miniatura

Moniuszko Sakralnie

22 września 2019 roku w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się koncert w ramach cyklu: „Moniuszko i Ty: Moniuszko Sakralnie", podczas którego wystąpią: Chór Archikatedralny Magnificat, soliści: Katarzyna Gierla, Natalia Darkowska, Jacek Ścibor, Kamil Kaznowski, organista Franciszek Łamasz pod batutą ks. dr Mieczysława Gniadego.

więcej
Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020 „Moniuszko nieznany

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020 „Moniuszko nieznany"

20 września 2019 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się koncert inaugurujący sezon artystyczny 2019/2020 pod nazwą „Moniuszko nieznany", podczas którego wysąpią: solista Damian Chróśćiński, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Chór Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum" pod batutą Adama Klocka. Koncert poprowadzi Jacek Woleński

więcej
Moniuszko - Ukraina / Żytomierz - miniatura

Moniuszko - Ukraina / Żytomierz

17 września 2019 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Żytomierskiej na Ukrainie odbędzie się koncert w ramach projektu „Moniuszko - Ukraina", podczas którego wystąpią Tetiana Olenycz, Oleh Lanowyj, Taras Bereżański oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Chmielnickiej. Całością dyrygować będzie Romana Rewakowicz.

więcej
„Zostań Moniuszką!” Edukacyjna aplikacja mobilna (wersja 1.0) - miniatura

„Zostań Moniuszką!” Edukacyjna aplikacja mobilna (wersja 1.0)

15 września 2019 roku będzie miała miejsce premiera edukacyjnej aplikacji mobilnej, w której każdy może spróbować swoich sił, jako kompozytor oraz stworzyć własną opowieść o miłości. Do stworzenia własnej historii pomogą nam opery Stanisława Moniuszki: „Halka" i „Straszny Dwór”.

więcej
Found Sounds Festiwal - Moniuszko Odnaleziony  - miniatura

Found Sounds Festiwal - Moniuszko Odnaleziony

15 września 2019 roku rozpocznie się „Found Sounds Festiwal" - Moniuszko Odnaleziony. Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną zapomniane lub odnalezione utwory głównie kompozytorów polskich. Pierwsza edycja wydarzenia poświęcona będzie Stanisławowi Moniuszce, którego 200 lecie urodzin świętujemy w tym roku.

więcej
Moniuszko - Ukraina / Chmielnicki - miniatura

Moniuszko - Ukraina / Chmielnicki

15 września 2019 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Chmielnickiej na Ukrainie odbędzie się koncert w ramach projektu „Moniuszko - Ukraina", podczas którego wystąpią Tetiana Olenycz, Oleh Lanowyj, Taras Bereżański oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Chmielnickiej. Całością dyrygować będzie Romana Rewakowicz.

więcej
Moniuszko – mistrz pieśni i miniatury fortepianowej - miniatura

Moniuszko – mistrz pieśni i miniatury fortepianowej

15 września 2019 roku w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się koncert w ramach projektu „Moniuszko pod strzechy” pt. „Moniuszko - mistrz pieśni i miniatury fortepianowej", podczas którego wystąpią: Katarzyna Ćwiek, Marcin Wolak i Paweł Kubica. Koncert poprowadzi Wacław Golonka.

więcej
Trwają zgłoszenia do konkursu muzycznego na nową interpretację utworu Moniuszki - miniatura

Trwają zgłoszenia do konkursu muzycznego na nową interpretację utworu Moniuszki

8 września mija termin zgłaszania nagrań audio w formacie mp3 nowej wersji wybranej pieśni lub arii Stanisława Moniuszko w Konkursie zorganizowanym przez Filharmonię Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach oraz Polskie Radio Katowice.

więcej
Moniuszko na ludowo - miniatura

Moniuszko na ludowo

8 września 2019 roku w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się koncert w ramach projektu „Moniuszko pod strzechy” pt. „Moniuszko na ludowo", podczas którego wystąpi Maria Pomianowska z zespołem.

więcej

"Idea, czyli Nowa Precjoza"

23 sierpnia 2019 roku w Teatrze pod Blachą w Kudowie Zdroju odbędzie się prapremiera operetki Stanisława Moniuszki pt. "Ideał, czyli Nowa Precjoza".

więcej
Żarów Scena Dworzec / Kawałek & Napierała - miniatura

Żarów Scena Dworzec / Kawałek & Napierała

15 sierpnia 2019 roku na dworcu kolejowym w Żarowie odbędzie się koncert w ramach cyklu „Żarów Scena Dworzec", podczas którego wystąpi mezzosopranistka Natalia Kawałek oraz pianista Lech Napierała.

więcej
Opera na prowincji: „Straszny dwór” w Kozłówce - miniatura

Opera na prowincji: „Straszny dwór” w Kozłówce

15 sierpnia 2019 roku na Dziedzińcu Pałacu Zamoyskich w Kozłówce zostanie wystawiona wersja sceniczna opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki.

więcej
Moniuszko. Wielki Polak dla Polaków - miniatura

Moniuszko. Wielki Polak dla Polaków

13 lipca 2019 roku na Placu przed Kinem „Sokół” w Sokółce odbędzie się koncert „Moniuszko. Wielki Polak dla Polaków”.

więcej
Arie Oper Świata - Moniuszko - miniatura

Arie Oper Świata - Moniuszko

23 i 24 czerwca 2019 roku na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie odbędzie się koncert „Arie Oper Świata - Moniuszko”.

więcej
„Znasz li Moniuszkę”. Koncert w hołdzie patronowi szkoły - miniatura

„Znasz li Moniuszkę”. Koncert w hołdzie patronowi szkoły

8 czerwca 2019 roku w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej odbędzie się Koncert „Znasz li Moniuszkę” w hołdzie patronowi szkoły.

więcej
Muzyka religijna Stanisława Moniuszki na chór żeński - miniatura

Muzyka religijna Stanisława Moniuszki na chór żeński

19 maja 2019 roku w Katedrze św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze odbędzie się koncert z muzyką religijną Stanisława Moniuszki na chór żeński.

więcej
Urodzinowe przyjęcie, czyli dlaczego nie śpiewamy Stanisławowi Moniuszce „Sto lat” - miniatura

Urodzinowe przyjęcie, czyli dlaczego nie śpiewamy Stanisławowi Moniuszce „Sto lat”

19 maja 2019 roku w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki odbędzie się koncert w ramach cyklu „Familijny Park Sztuki”.

więcej