„Halka” Stanisława Moniuszki w wersji koncertowej - miniatura

„Halka” Stanisława Moniuszki w wersji koncertowej

17 maja 2019 roku w Teatrze Polskim w Szczecinie wykonana zostanie koncertowa wersja opery „Halka” Stanisława Moniuszki.

więcej
Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki - miniatura

Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

17 maja 2019 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędzie się Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Koncert poprzedzi próba otwarta dla seniorów.

więcej
Koncert kameralny dla dzieci „Muzyczne przedszkole” - 200. urodziny Stasia, czyli śpiewamy pieśni Moniuszki - miniatura

Koncert kameralny dla dzieci „Muzyczne przedszkole” - 200. urodziny Stasia, czyli śpiewamy pieśni Moniuszki

13 maja 2019 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędzie się Koncert kameralny dla dzieci „Muzyczne przedszkole” - 200. urodziny Stasia, czyli śpiewamy pieśni Moniuszki.

więcej
Młoda Filharmonia w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki - miniatura

Młoda Filharmonia w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

9 i 10 maja 2019 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędą się cztery koncerty zatytułowane „Młoda Filharmonia w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki”.

więcej
Kameralne spotkania z muzyką: Urodziny u Stanisława Moniuszki - miniatura

Kameralne spotkania z muzyką: Urodziny u Stanisława Moniuszki

7 maja 2019 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędą się dwa koncerty zatytułowane „Kameralne spotkania z muzyką: Urodziny u Stanisława Moniuszki”.

więcej
Wernisaż wystawy „Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin Ojca Opery Polskiej” - miniatura

Wernisaż wystawy „Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin Ojca Opery Polskiej”

6 maja 2019 roku o godz. 17.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin Ojca Opery Polskiej”.

więcej
Kwiaty dla Moniuszki - miniatura

Kwiaty dla Moniuszki

W dniu urodzin Stanisława Moniuszki, w niedzielę 5 maja 2019 roku na katowickim placu Karola Miarki odbędzie się happening „Kwiaty dla Moniuszki”.

więcej
Dni Moniuszkowskie - miniatura

Dni Moniuszkowskie

Od 5 maja do 21 czerwca 2019 roku w Toruniu odbędą się Dni Moniuszkowskie. Organizatorem wydarzenia jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

więcej
„Nie jestem głuchy na Moniuszkę” - miniatura

„Nie jestem głuchy na Moniuszkę”

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” rozpoczęło realizację warsztatów dla osób z niepełnosprawnością słuchu „Nie jestem głuchy na Moniuszkę”.

więcej
„Paria” na 23. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena - miniatura

„Paria” na 23. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

10 kwietnia 2019 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena zostanie zaprezentowana „Paria” Stanisława Moniuszki.

więcej
Koncerty kwartetu smyczkowego Ãtma Quartet we Włoszech - miniatura

Koncerty kwartetu smyczkowego Ãtma Quartet we Włoszech

W dniach 28 marca - 4 kwietnia 2019 roku odbędzie się cykl koncertów kwartetu smyczkowego Ãtma Quartet we Włoszech. Kwartet wystąpi w Rzymie, San Cipriano Picentino, Neapolu, Vaglii i Como.

więcej
Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek” - miniatura

Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek”

W dniach 14-15 marca 2019 roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi odbędzie się Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek”.

więcej
Wyniki naboru wniosków Programu „Moniuszko 2019 – Promesa” - miniatura

Wyniki naboru wniosków Programu „Moniuszko 2019 – Promesa”

Wyniki naboru wniosków do Programu „Moniuszko 2019 – Promesa” zostały opublikowane 2 stycznia 2019 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

więcej
Program „Moniuszko 2019 – Promesa” uruchomiony - miniatura

Program „Moniuszko 2019 – Promesa” uruchomiony

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło program „Moniuszko 2019 – Promesa” w dniu 13 września 2018 roku. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

więcej