Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek”

4 marca 2019

W dniach 14-15 marca 2019 roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi odbędzie się Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek”.

W programie sesji zaplanowano osiem wykładów, koncert „Śpiewnik domowy”, panel dyskusyjny, projekcję fragmentów opery „Straszny Dwór” oraz mistrzowski kurs interpretacji prowadzony przez Andrzeja Saciuka.

Dopełnieniem sesji jest realizacja rzadko wystawianej opery Flis, z premierą w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej, zaplanowaną na 16 marca, pokazem przedpremierowym (15 marca) i czterema kolejnymi spektaklami (17-20 marca).

Sesja jest częścią obchodów Roku Moniuszkowskiego w Akademii Muzycznej w Łodzi w ramach projektu „Moniuszko i studenci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

więcej szczegółów

drukuj