„Nie jestem głuchy na Moniuszkę”

warsztaty, spektakl

13-06-2019

14-06-2019miejsce: Białystok
organizatorzy: Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem"


Projekt „Nie jestem Głuchy na Moniuszkę” to przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne skierowane do 20 osób z niepełnosprawnością słuchu, polegające na realizacji grupowych zajęć warsztatowych (teatru formy, cieni i śpiewu migowego) w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku. Są to warsztaty przygotowujące niesłyszących uczestników do spektaklu teatralnego inspirowanego twórczością Stanisława Moniuszko.

Efektem finalnym prowadzonych warsztatów będzie spektakl z udziałem niesłyszących aktorów wystawiony na scenie kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w 13 i 14 czerwca 2019 roku. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów, animatorów kultury przy wsparciu tłumacza języka migowego.

W pracy nad pokazem uczestnicy bazować będą na bogatej kolekcji pieśni i ballad Stanisława Moniuszki (m.in. „Prząśniczki”, „Dziad i Baba”, „Kozak, „Złota rybka”, „Krakowiaczek”, „Czarny krzyżyk”, „Świtezianka” itp.), ale także w oparciu o pozostałe utwory tego kompozytora (np. fragmenty opery „Straszny Dwór”, czy „Halka”). Utwory te staną się inspiracją i posłużą do budowania scen spektaklu wieńczącego pracę warsztatową.

mig-iem.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

powrót do programu