„Ten zegar stary”

konkurs

10-05-2019 / godz. 17.30miejsce: Koszalin, Rynek Staromiejski
organizatorzy:Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki


86 prac plastycznych wpłynęło na konkurs pt. „Ten zegar stary”. Część z nich nawiązywała wprost do słynnej arii Skołuby ze „Strasznego dworu”, część do zepsutych zegarów lub zegarów jako takich. Były też prace, odnoszące się bardziej do postaci Stanisława Moniuszki. Każda z nich jest oryginalna, każda też wygląda na wykonaną samodzielnie, co najwyżej z niewielką pomocą dorosłego. Wszystkie prezentowane są w górnym foyer Filharmonii Koszalińskiej.

Finał konkursu z otwarciem wystawy odbył się 10 maja przed koncertem symfonicznym, stanowiącym montaż „Halki”. Młodzi autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni potrójnymi zaproszeniami na ten właśnie koncert, powtórzony 11 maja, lub koszulkami z podobizną patrona Filharmonii Koszalińskiej oraz hasłem "Moniuszko? Znam i lubię.". Pozostali otrzymali kolorowe magnesy z tym samym hasłem oraz przypinki z logo Roku Moniuszkowskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali z rąk dyrektora Roberta Wasilewskiego dyplomy z gratulacjami własnego, ciekawego spojrzenia na życie i twórczość Stanisława Moniuszki.

www.filharmoniakoszalinska.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

powrót do programu