Album nutowy „Stanisław Moniuszko - Najpiękniejsze tematy z Oper na skrzypce i fortepian”

wydawnictwo

20-04-2019organizatorzy: Fundacja Polonia Music Art


W roku 2019, w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, Fundacja Polonia Music Art wydała album nutowy z kompozycjami twórcy polskiej opery narodowej pt. „Najpiękniejsze tematy z Oper na skrzypce i fortepian”. Autorem opracowań arcydzieł Stanisława Moniuszki na ten skład instrumentalny jest Adolf Gustaw Sonnenfeld (1837 – 1914) – polski kompozytor działający w Warszawie w drugiej połowie XIX i w pierwszych latach XX wieku. Redaktorami tego wydawnictwa są pedagodzy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - skrzypek Jarosław Pietrzak oraz pianistka Julita Przybylska – Nowak, założyciele zespołów Art Chamber Duo oraz Art Chamber Ensemble, specjalizujących się w poszukiwaniu i prezentacji nieznanych dzieł kompozytorów polskich. Wydawnictwo, zgodnie z założeniami projektu, zostało nieodpłatnie przekazane do zbiorów bibliotecznych 350 Szkół Muzycznych I i II stopnia w Polsce.

wykonawcy:

Wydawca albumu - Fundacja Polonia Music Art. Adolf Gustaw Sonnenfeld (1837 – 1914) - autor opracowań oryginalnych kompozycji Stanisława Moniuszki na skrzypce i fortepian. Redaktorzy wydawnictwa - Julita Przybylska - Nowak i Jarosław Pietrzak.

program:

Stanisław Moniuszko - Najpiękniejsze tematy z Oper na skrzypce i fortepian Fantazja na tematy z opery „Halka”
Fantazja na tematy z opery „Verbum Nobile”
Fantazja „Kozak”
Polonez z opery „Hrabina”
Pieśń z opery „Beata”

poloniamusicart.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

powrót do programu