U prząśniczki siedzą i....

warsztaty

01-03-2019 / godz. 09.00miejsce: MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 210
organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu


wykonawcy:

Zespół edukatorów MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:
Mateusz Ryczek
Małgorzata Karpicka
Katarzyna Kabat

program:

U prząśniczki siedzą i... miksują.

Warsztaty edukacyjne w ramach projektu u prząśniczki siedzą i ...

Uczestnicy zajęć przygotowują nowe aranżacje utworów Moniuszki. Wykorzystany jest system MIDI, samplery oraz własne nagrania. Kompozycje można ściągnąć i wykorzystać jako dzwonki na komórkę

U prząśniczki siedzą... roboty
Tworzenie robotów z klocków K'NEX, reagujących na muzykę S. Moniuszki, w oparciu o sensory akustyczne (autorskie oprogramowanie w systemie MAX/MSP) oraz inne czujniki zaimplementowane w platformie Arduino. Wszystko w prosty i przystępny sposób!

U prząśniczki siedzą i... Grają
Tworzenie własnej gry o Stanisławie Moniuszce! Została stworzona plansza, pionki i żetony zostały wydrukowane na drukarce 3D, Zostały opracowane zadania dotyczące oper Stanisława Moniuszki. Gotową grę planszową – efekt pracy wielu grup – można ściągnąć z naszej strony i wydrukować.

W MultiCentrum powstała wersja multimedialna, oparta o autorską koncepcję "muzycznego stołu". Nad gotową grą planszową zawieszona jest kamera-sensor oraz podpięte są czujniki, które reagują na ruchy pionków. Wybrane pola będą uruchamiać interakcję: przygotowane sample dźwiękowe, nagrane pytania lub zainicjują zadania.

www.biblioteka.wroc.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

powrót do programu